Płynny handover na nadajniki Plusa w Play

Handover, czyli przełączenie się telefonu podczas rozmowy do innego nadajnika. Jak wiadomo Play ma dostęp do infrastruktury sieci Plus i Orange. Czy w Lipsku działa płynny handover?

Test przeprowadziłem na telefonie LG L9 P760 wyposażonym w modem 2G i 3G. Wykonałem połączenie będąc zalogowanym do stacji Play (nadajnik w Dąbrowie Białostockiej – 3G) w miejscu ze słabym zasięgiem P4. Następnie telefon samoczynnie przelogował się do infrastruktury Polkomtelu (nadajnik na wieży kościoła – 2G). Połączenie nie zostało przerwane, a samo przełączenie było niezauważalne. Po skończonej rozmowie telefon znów wrócił do stacji Play (3G).

W związku z powyższą informacją można stwierdzić, że płynny handover w Lipsku działa bezproblemowo w sieci Play. Niestety, takie niezauważalne przelogowanie nie nastąpi do stacji Orange.

One Reply to “Płynny handover na nadajniki Plusa w Play”

  1. […] Play płynny handover następuje na stacje bazowe sieci Plus (o czym można przeczytać tutaj). Jak to wygląda w Virgin Mobile, który nie ma dostępu do roamingu Plusa (pomińmy numery […]

Dodaj komentarz