Zasięg LTE sieci Play na trasie Białystok – Łomża

Pora na kolejne badania zasięgu na trasie. Tym razem Białystok – Łomża przez fragment trasy S8 oraz DK64.

Dlaczego tylko zasięg LTE? W przypadku Play testowanie zasięgu 3G oraz 2G jest utrudnione, gdyż mimo wybranej sieci Play telefon wskakuje do sieci partnera roamingowego. Prawdopodobnie niedługo badanie LTE też będzie utrudnione, gdy klienci P4 będą mieli wstęp do LTE Orange.

Niestety, jak widać ciągłość zasięgowa nie jest zachowana. Zasięg na pokonanym fragmencie S8 był cały czas obecny, jednak siła sygnału była dość niska.

W okolicy Jeżewa Nowego i Jeżewa Starego zasięg po raz pierwszy ginie. W trakcie przejazdu (04.12.2017 r.) stacja w Rzędzianach nie emitowała sygnału, więc wynik w tej części trasy pewnie ulegnie poprawie.

Od Zawad aż po Kurpiki zasięg Play nie istnieje. Również w okolicy Włochówki występują braki. W okolicy Wiktorzyna terminal kurczowo trzyma się szczątkowego sygnału. Dalsza część trasy to stopniowy wzrost sygnału, pojawia się zasięg z Łomży.

Play posiada pozwolenie na nową stacje w Jedwabnym, jednak to wciąż za mało by zapewnić sygnał.

Wnioski? Nowe stacje. Nie da się zapewnić lepszego sygnału przy obecnej ich ilości, nawet rozbudowa o kolejne sektory nie przyniesie poprawy. Pocieszeniem jest duża ilość nowych wniosków o pozwolenia budowlane, zachęcam więc do korzystania z wyszukiwarki Generalnego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

2 Replies to “Zasięg LTE sieci Play na trasie Białystok – Łomża”

 1. „Od Zawad aż po Kurpiki zasięg Play nie istnieje. ”
  W GUNB jest juz widoczne pozwolenie na stację w Rudniakach (okolice Strękowej Góry)

  „W okolicy Jeżewa Nowego i Jeżewa Starego zasięg po raz pierwszy ginie. ”
  Jest juz wydana decyzja środowiskowa na stację w Pajewie, w lokalizacji Orange, która pokryje ten teren.
  Rzędziany to wiadomo -stacja w pełni gotowa, wrzucałem zdjęcia na forum TP, czeka tylko na przełożenie wajchy.

  Dodatkowo, w GUNB jest widoczna stacja Krzewie Starym i stacja w Tykocinie.
  Takze cały cały odcinek DK67/S8 pomiędzy Zambrowem a Białymstokiem powinien być pokryty zasięgiem macierzystym w ciągu 6 msc, o ile nie wyskoczą jakieś protesty. Niektóre pozwolenia budowlane dla tych stacji wiszą już w GNUB ponad 30 dni, co może świadczyć, że coś niedobrego sie dzieje. Zostaje poczekać do ustawowych 65 dni i będzie wiadomo co z decyzjami.

  1. Dziękuję za świetne uzupełnienie wpisu. Play ostro ruszył z budową, widać masowe uzyskiwanie pozwoleń wzdłuż tras. Może uda się P4 zrealizować ambitne plany pokrycia kraju do 2020 r.

Dodaj komentarz