Wakacyjne testy prędkości w Augustowie

Augustów w czasie wakacji przeżywa oblężenie. Jak w tym czasie radzą sobie operatorzy?

Orange podczas testów trzymało się L1800 (brak innych pasm LTE w eterze), a Play korzystał z L2600.

Pierwsze trzy testy Play, kolejne trzy Orange.

Stacja przy ul. 3 Maja – wieża kościoła:

Stacja przy ul. Obrońców Westerplatte – komin MPEC:

7 Replies to “Wakacyjne testy prędkości w Augustowie”

  1. A jak Plus?

    1. Niestety aktualnie brak karty do testów 🙂

  2. Orange i przed „oblężeniem” ślimaczy się nieprzeciętnie (komin MPEC)

    1. Niestety muszę przyznać rację, wymagane jest uruchomienie L2600. Jest już w Żarnowie, więc może jest szansa na to pasmo na innych stacjach.

  3. Net Orange w porywach do 1 Mb/s na LTE i na WCDMA 2100, czasem złapie agregację z Żarnowa, ale szybko znika. Nawet przelewu dziś nie mogłem zrobić, więc … wydrukowałem formularz zerwania umowy i do salonu na Mostową. Kara za zerwanie na 11 miesięcy przed końcem umowy to 165 zł. Mówi się trudno, ale nie ma sensu płacić za taką prędkość: 49,90 + 5,00 za dodatkową kartę do netu. To by wyszło jeszcze dla Orange 604 zł kasy z abo w zasadzie za nic. Teraz wziąłem net na kartę w Play „miesiąc bez limitu” za 49,00, bez zobowiązań i LTE-A bez łaski ciągnie ok 60. Tak mnie już zmęczył ten Orange i kłastwa rzecznika o agregacji, że wolałem zapłacić karę. Teraz czekać tylko na Idealan ze światłowodem. A ha! I Pani w salonie twierdzi, że tak wolno wszystko chodzi, bo trwają prace na nadajnikach „od 2 dni”. Hmmm.

    1. Czyli miarka się przebrała :-). Być może Pani w salonie nie kłamała, bo faktycznie odpalili LTE2600 z 3 Maja. W przypadku Play możesz się spodziewać jeszcze poprawienia wyniku, od grudnia ostatecznie zniknie DIL w Red Bull Mobile i sieć odetchnie 🙂

Dodaj komentarz