Darmowy hotspot Nadajniki Lipsk

W sieci Nadajniki Lipsk uruchomione są aktualnie dwie lokalizacje oferujące całkowicie darmowy dostęp do Internetu

Stacje obejmują zasięgiem bloki oraz Zespół Szkół Samorządowych w Lipsku przy ul. Szkolnej, ulicę Nowodworską, Zamiejską oraz Saperów.

Aby skorzystać z darmowego Internetu wystarczy połączyć się z siecią Wi-Fi o SSID: nadajnikilipsk.xaa.pl, stacje działają pod jedną nazwą i umożliwiają płynne przełączanie się pod warunkiem korzystania z kompatybilnego urządzenia.

Bazy zbudowano przy wykorzystaniu sprzętu Mikrotik oraz anten takich firm jak Cyberbajt, EnGenius, Interline.

Połączenie między bazami realizowane jest linkiem o prędkości ok. 80 Mb/s realnej przepustowości.

Punkty dostępowe pracują w technologii 802.11g na częstotliwości 2,4 GHz, bez zastosowanego ograniczenia prędkości (maksymalna dostępna przepustowość uwarunkowana jest parametrami połączenia).

Ruch przechodzący przez sieć jest monitorowany oraz ograniczony jest dostęp do wybranych witryn, osoby nadużywające sieci hotspot mogą zostać zablokowane.

Portal nadajnikilipsk.xaa.pl zastrzega sobie prawo do zakończenia świadczenia usług oraz przerw w dostępie do Internetu z powodu prac technicznych.

Od 14.08.2017 r. funkcjonuje tylko jedna baza. W wyniku wyładowań atmosferycznych spaleniu uległa platforma radiowa, karty sieciowe oraz router bazowy. Ze względów bezpieczeństwa i w trosce o pozostały sprzęt stacja została zlikwidowana do odwołania.