Testy prędkości LTE sieci Plus w Dąbrowie Białostockiej

Terminal testowy: Nokia Lumia 625 [LTE cat. 3, do 100 Mb/s] [APN: plus]

Stacja testowa: Dąbrowa Białostocka, wieże kościoła [sygnał 5/5, LTE 1800 MHz, pomiar przeprowadzony na terenie miejscowości]

W trakcie testu prędkość oscylowała w granicach 70-80 Mb/s, jednak pod koniec pomiaru opadała.

11 Replies to “Testy prędkości LTE sieci Plus w Dąbrowie Białostockiej”

 1. 11-09-2014 Modem Huawei E3272 Starter Plusa i prędkości niższe niż na powyższych fotkach bo o 07:40
  http://www.speedtest.net/my-result/3751732883

 2. @kiko
  Pomiar wykonywałeś w Dąbrowie Białostockiej? :-).
  Być może występują interferencje w samym centrum miasta, bo działają dwa nadajniki z LTE. Jeden na wieży kościoła, drugi przy ul. Braci Łozowskich. Są niedaleko siebie i to może być powodem niskiej prędkości. Ogólnie obserwuję niski upload na LTE Plusa (często kilkukrotnie niższy od uploadu). W samej Dąbrowie lepiej działa stacja na kościele – podejrzewam, że korzysta ze światłowodu.

 3. Tak w Dąbrowie. W linii prostej do kościoła mam ok 500m. Prędkość pobierania kształtuje się od ok 9 do 49Mb/s zależy w jakich godzinach się robi pomiary a Upload od 1 do 14Mb/s. Poziom sygnału to 2-3 kreski na 5, -71dBm

  1. Niesamowite że trafiłeś na ten blog. Jaki ten świat mały :).

   Także odbieram sygnał z Dąbrowy B., na balkonie mam ~80 dBm z nadajnika niedaleko Dworcowej. Czasem wskoczy jakiś dziwny CID: 26113 – nie wiem skąd (może właśnie z kościoła). Prędkości najczęściej 30-40 Mb/s, z uploadem różnie – najczęściej leci kilkadziesiąt Mb/s, ale zdarza się zadyszka.

   Jak masz ustawiony APN „internet”, to zmień go na „plus”. Prędkości powinny być wyższe (to najlepszy APN do LTE (z tych ogólnodostępnych)).

   W październiku ma pojawić się LTE od Play, ciekawe jak będzie działać biorąc pod uwagę pozwolenie na radiolinię 90 Mb/s (chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by podciągnąć światłowód). 3G Play w wakacje siadał – prędkość do 3 Mb/s, teraz najczęściej jest powyżej 5 Mb/s, a nawet i powyżej 10 Mb/s.

   Pozdrawiam

 4. Przed chwilą robiłem test prędkości i nie ma znaczenia internet czy plus ma w APNie prędkość bardzo podobna do siebie chodź teraz dużo ludzi siedzi to i obciążone jest jeszcze jutro potestuję. Co do Play mam już ich starter i czekam aż uruchomią ale puki co pomęczę trochę LTE PLUSa bo starter ważny przez 14dni.
  Ja mam CellID 002D6603

  1. Wychodzi na to, że korzystasz z nadajnika na wieży kościoła (CID: 26115, u mnie 26113 – czyli korzystamy z innych sektorów). Ogólnie to w Dąbrowie najgorzej chodzi NetWorkS!. Sygnał ginie nawet w centrum miasta. Maszt koło zakładu energetycznego.

   1. I to by było na tyle z testów lte plusa wykorzystałem podobno 2GB i nawet nie wiem kiedy tylko serfowałem po necie i testy na speedtest.net No cóż pozostaje dalej korzystać z internetu stacjonarnego i w sytuacjach kryzysowych Aero2. Oby Play ruszył szybko.

    1. Jeden speedtest potrafi zabrać około 100-200 Mb w LTE. Plus lubi podkradać pakiety, znikają szybciej niż u konkurencji. Za dwa miesiące powinno wszystko działać, sytuację będę monitorował na bieżąco i gdy sygnał się pojawi, na pewno zamieszczę informację :).

     1. To co oni mają ustawiony 1MB jako 1000KB zamiast 1024KB ??

 5. Nie, to platforma billingowa Plusa lubi podkradać. W prepaid nie ma billingu, przez co reklamować się nie da. Teraz sytuacja się poprawiła, bo w nowych taryfach wprowadzili lejek. Dotychczas transfer potrafił wyczyścić konto, teraz po prostu zwalnia. Jeśli bug nadal istnieje, to przy lejku prędkość się nie zmniejszy do czasu rozłączenia sesji.
  Taryfikacja niemal na pewno jest 1 GB = 1024 MB.

Dodaj komentarz